MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

   

„JA CALINECZKA”

 

 
 

Dnia 9 marca 2017 r. uczniowie klas drugich obejrzeli w kinie spektakl teatralny pt. „Ja Calineczka” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa .

Była to  ciekawa odsłona teatralna słynnej baśni H.Ch. Andersena, opowiadająca o niezwykłych podróżach maleńkiej bohaterki, jej spotkaniach z barwną galerią postaci: władczą matką Ropuchą, mało bystrym synkiem Rondelkiem, wybrednym Chrabąszczem, zabieganą Myszą, trochę demonicznym Kretem, życzliwą Jaskółką oraz pięknym Elfem. Każde spotkanie pozostawiało w maleńkiej dziewczynce ślad, ale nic nie zmieniało jej decyzji odnalezienia tajemniczej Krainy Elfów i swojego wyśnionego Księcia.

Spektakl nasycony był melodyjnymi, nastrojowymi piosenkami. Kostiumy – podkreślające niepowtarzalny charakter każdej postaci - i efektowna scenografia sprawiły, że  spektakl był bardzo atrakcyjny  dla młodszej widowni, która miała swój udział w przedstawieniu. To za przyczyną dziecięcych podpowiedzi i ogromnego zaangażowania widowni wszyscy mieli udział w  małych problemach i wielkich radościach Calineczki.  

            Ta przepełniona muzyką i śpiewem opowieść oraz przezabawne dialogi zapewniły wszystkim widzom doskonałą zabawę i udowodniły, że nie trzeba być dużym, by mieć własne zdanie, walczyć o swoje marzenia i stać się kimś naprawdę wyjątkowym. 

Po spektaklu odbyły się warsztaty z pokazem świateł, które bardzo się wszystkim podobały, o czym świadczyły gromkie brawa.

B. Tabędzka