PYSZNA SANNA W II B

17 lutego uczniowie klasy II B korzystając z zimowych uroków, ciepło ubrani, w radosnym nastroju i z ogromną ochotą na białe szaleństwo wybrali się na kulig do miejscowości Wiśniewo.

Atrakcji było co niemiara! A wszystko to za sprawą mamy Mai Dominikowskiej, która swoim zaproszeniem sprawiła nam wiele radości .I choć słońca tego dnia nie było widać, to mimo to można powiedzieć, że warunki były wyśmienite: białe połacie śniegu na polach, drzewa w lesie otulone białą szadzią, niezbyt niska temperatura i cisza dookoła dodawały naszej przejażdżce wyjątkowego uroku. Do dwóch ciągników doczepiono sznur saneczek. Trasa zimowej sanny wiodła przez urokliwe polne drogi i las. Było jak w znanej nam zimowej piosence:  „Śnieg otulił ziemię całą, nadszedł wreszcie zimy czas. Wszędzie biało, wszędzie biało! Wiele uciech czeka nas”.

Podziwianiu uroków zimy towarzyszyła wspaniała zabawa na śniegu. Lepiliśmy postacie śniegowe, urządziliśmy bitwę na śnieżki, bawiliśmy się w różne zabawy na śniegu, który tego dnia wspaniale się lepił. Radość nasza nie miała granic!

Kolejną atrakcją tym razem przygotowaną przez dziadka Mai było ognisko i pieczenie kiełbasek. Wszystkich rozgrzała gorąca herbatka i słodkości przygotowane przez babcię naszej koleżanki.

Zmoczeni, zmęczeni, ale z dobrymi humorami wyruszyliśmy autokarem w drogę powrotną. Do szkoły dotarliśmy około godziny 12.00.

To był bardzo udany dzień. Będziemy miło go wspominać.

Dziękujemy mamie Mai pani Katarzynie Dominikowskiej za inicjatywę, dziadkom państwu Marii i Józefowi Pęskim za organizację kuligu, za radość i niezapomniane przeżycia nam ofiarowane zaś paniom: Wandzie Brutkowskiej i Edycie Choromańskiej oraz panu Pawłowi Murawskiemu za pomoc i opiekę podczas naszej sanny.

Uczniowie z wychowawcą Barbarą Tabędzką.