KOLĘDOWANIE W KL. II B

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest w naszej kulturze okresem wyjątkowym. Magia tych świąt sprawia, że nawet zimą robi się ciepło. Tą wyjątkową atmosferę tworzą ludzie- rodzina, przyjaciele, z którymi warto jest się spotkać, przełamać opłatkiem, złożyć sobie wzajemnie serdeczne życzenia…

Mając to na uwadze również uczniowie klasy IIB postanowili zorganizować   21 grudnia klasowe spotkanie opłatkowe. Odpowiednia aranżacja wnętrza z wykorzystaniem naturalnych dekoracji ze świerkowych gałązek, szyszek, własnoręcznie wykonanych ozdób oraz  stroików, dzięki którym klasa wyglądała odświętnie , pomogła nadać naszemu wigilijnemu spotkaniu charakter, na którym nam w tym dniu zależało.

Nie obyło się również bez wspólnego śpiewania kolęd. Okazało się, że wśród naszych kolegów i koleżanek są osoby uzdolnione muzycznie, które tego dnia postanowiły uświetnić nasze wspólne kolędowanie swoją grą na instrumentach: Kamil Pękała zagrał kolędę „Lulajże  Jezuniu” na keyboardzie ,  Marysia Grabowska  „ Wśród nocnej ciszy” na skrzypcach zaś Daria Korytkowska i Dawid Kossykowski  kolędą „Do szopy, hej, pasterze” rozpoczęli  wspólne kolędowanie.

Z kolei piękne czytanie baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami” przez mamę Darii i mamę Majki skłoniło nas do głębszych refleksji dotyczących symboliki i znaczenia zbliżających się świąt oraz uświadomiło nam, że powinniśmy być bardziej otwarci na drugiego człowieka.

Miłą niespodzianką na zakończenie naszego wspólnego, uroczystego spotkania było wręczenie przez obecnych tego dnia z nami rodziców, długo wyczekiwanych nagród, przyznanych nam  za zajęcie pierwszego miejsca w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Kando Plus „Odblaskowa Klasa”, promującego  noszenie odblasków poprawiających bezpieczeństwo. Dzięki tym nagrodom będziemy jeszcze bardziej widoczni w zbliżającym się Nowym Roku 2017 !!!

Ten wyjątkowy dla naszej klasy dzień pełen ciepła, radości i wspaniałej atmosfery z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Bo takie święta są zawsze warte wspomnienia!!!

Serdeczne podziękowania kierujemy do naszych rodziców za przygotowanie pysznego poczęstunku oraz szczególnie dziękujemy paniom: Magdalenie Korytkowskiej i Katarzynie  Dominikowskiej, które tego dnia zechciały   pomóc w zorganizowaniu  spotkania opłatkowego klasy IIB oraz brały  udział we wspólnym kolędowaniu i  czytaniu baśni .

Uczniowie klasy IIB  z wychowawczynią Barbarą Tabędzką