„RAZEM W ŚWIECIE OPOWIADAŃ, BAJEK I BAŚNI”

Mnogość zalet wynikających z czytania książek nie zna granic! Ważne jest, aby chcieć tylko z nimi obcować! Nic więc dziwnego, że powstało już wiele kampanii społecznych, mających na celu popularyzację czytelnictwa, szczególnie wśród najmłodszych.

Mając to na uwadze, również uczniowie klasy IIB aktywnie przyłączyli się do akcji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W  ramach realizacji projektu „Razem w świecie opowiadań , bajek i baśni” w środę uczniowie gościli na zajęciach  młodszych kolegów i koleżanki z Miejskiego Przedszkola Nr 4 w Zambrowie, zapraszając małych gości  do wspólnego czytania i przeżywania wiersza Juliana Tuwima pt. „W aeroplanie”. Zabawa była naprawdę przednia! Bo wyobraźcie sobie np. kim możecie być, czytając książki?!

W naszym przypadku dzieci wcieliły się w postać kurki złotopiórki i jej babci. Ich zabawne przygody bardzo spodobały się najmłodszym widzom, rozbudziły wyobraźnię i tym samym dostarczyły ciekawej rozrywki. Bo przecież czytanie książek jest jak podróżowanie- nigdy nie wiadomo w jaki świat przeniesie nas autor czytanego przez nas dzieła!

To wspólne odkrywanie sensu i piękna literatury dziecięcej dostarczyły nam i naszym młodszym kolegom wielu wrażeń, przyczyniło się  do integracji przedszkolaków i drugoklasistów ale przede wszystkim rozbudziło  zapał do czytania książek .

Uczniowie klasy IIB  z wychowawczynią Barbarą Tabędzką