WYCIECZKA DO BIAŁEGOSTOKU
UCZNIÓW KLASY III D i II B

Dnia 29 listopada uczniowie klasy IIID i IIB wzięli udział w wycieczce do Białegostoku. I mimo iż był to dosyć chłodny i dżdżysty poranek, to jednak humory już od rana nam dopisywały. Powietrze chociaż ostre, było też pełne obietnic, że mimo typowo już jesiennej aury będzie to jednak bardzo udany dzień!

Pierwszym punktem naszej wycieczki była wizyta w Strefie Wysokich Lotów, czyli Parku Trampolin. Budynek z zewnątrz przypominający hangar na samoloty, opatrzony był wielkim napisem „uskrzydlamy”, który już na wejściu bardzo podziałał na naszą wyobraźnię. O tym, że nie okazał się on tylko ciekawie brzmiącą przenośnią, ale dosłownym, rzeczywistym doświadczeniem mogliśmy się dopiero przekonać… Najdłuższe w Polsce ścieżki trampolinowe, baseny z gąbkami, strefy perkour i freerun, trampoliny sportowe, strefa gier zespołowych czy przestrzeń do gry w aeroball były zapowiedzią naprawdę udanej zabawy. Nic więc dziwnego, że zaraz po wejściu do recepcji, gdzie każdy z uczniów otrzymał pasek identyfikacyjny oraz kluczyk do szafki ubraniowej, dzieci niezwłocznie się przebrały w odpowiedni strój, aby już za chwilę móc dać upust swej nieposkromionej, dziecięcej energii. Oczywiście zabawa na hali poprzedzona była rozmową z trenerem, który oprócz tego, że udzielił wielu bardzo ważnych wskazówek dotyczących bezpiecznego zachowania, to również cały czas nadzorował nasze harce, organizował zabawy i czuwał, aby nikomu z nas nic złego się nie stało. Niestety 60 minut szybko minęło, ale „uskrzydleni”, pełni pozytywnej energii i przede wszystkim bardzo zadowoleni udaliśmy się do szatni, aby się osuszyć, przebrać i chwilę odpocząć przed dalszymi atrakcjami, które na nas jeszcze czekały tego dnia.

Następnie udaliśmy się autokarem w stronę białostockiego lodowiska, aby wziąć udział, jak się później okazało, w przepięknym widowisku, opartym na motywach baśni „Królowa śniegu” w wykonaniu znanej na całym świecie Moskiewskiej Rewii na Lodzie. Trzeba przyznać, że spektakl ten okazał się być cudowny i bardzo ciekawy pod wieloma względami. Oprócz przepięknej, wpadającej w ucho muzyki, niezwykle barwnych kostiumów, choreografii pełnej indywidualnych popisów i trudnych elementów jazdy figurowej na lodzie, na szczególną uwagę zasługiwały również piękne dekoracje i niezwykle widowiskowe efekty pirotechniczne, które szczególnie wśród najmłodszych widzów wzbudzały wiele entuzjastycznych emocji. I chociaż całe przedstawienie trwało prawie 1,5 godziny, to żaden uczeń nie był nim znudzony. Wręcz przeciwnie! Dzięki odpowiednio dobranej muzyce, bogatej scenografii, pięknym, niezwykle kolorowym kostiumom mogliśmy się przenieść w baśniowy świat, ciągle zaskakiwani coraz bardziej widowiskowymi elementami jazdy figurowej na lodzie, która cieszyła nasze oczy, wzbudzała podziw i nieukrywany zachwyt! Z pewnością było to jedno z piękniejszych widowisk, w jakich mogliśmy wziąć udział.

Po zakończeniu przedstawienia, pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do domu.  Po wielu atrakcjach dla  ciała i ducha, przyszedł czas na zaspokojenie potrzeb kolejnych naszych zmysłów, tym razem kubków smakowych. Posiłek w bardzo lubianym przez uczniów McDonaldzie okazał się miłym zakończeniem tego jakże obfitującego w wiele pozytywnych emocji dnia.

Szczególne podziękowania należą się paniom: Wandzie Brutkowskiej,

Annie Wieczorek oraz Annie Wyszyńskiej za pomoc w opiece nad dziećmi.

Uczniowie klasy IIB i IIID z wychowawczyniami

Barbarą Tabędzką i Grażyną Kołakowską