„Książki naszych marzeń”

Konkurs został zorganizowany w listopadzie 2014 r. przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod hasłem „Nakręćmy się na czytanie”. Głównym celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci oraz zachęta do podejmowania inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem wśród uczniów.

Uczniowie klas IV –VI Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie zaproponowali tytuły książek, które znają i lubią. Została stworzona lista 50 książek, o których marzą uczniowie aby znalazły się w naszej bibliotece szkolnej. Najwięcej propozycji dał Kacper Niewiadomski i Olga Kołota.

120 sekundowy film „Oliwia czyta Oliwierkowi na dobranoc” zrealizowany został
w klasie I b ( wychowawczyni – p. Grażyna Jankowska) zachęca uczniów do czytania książek. Film powstał przy współpracy p. Justyny Krasowskiej – mamy Oliwii, nauczycielki w ZSO, absolwentki SP4.

W konkursie wzięło udział 1123 szkoły. Zwycięzców wybrała kapituła, na czele której stała Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik - Rostkowska. W tym konkursie nie ma przegranych. Wszystkim, którzy wzięli w nim udział, serdecznie gratuluję. Wybór laureatów był bardzo trudny, bo chcielibyśmy nagrodzić wszystkie szkoły – powiedziała w trakcie uroczystości minister Joanna Kluzik - Rostkowska. – Konkurs pokazał, że polscy uczniowie są kreatywni, mają poczucie humoru, wyobraźnię i chcą czytać, jeśli tylko mają dostęp do ciekawych lektur – dodała.”

(http://www.men.gov.pl/index.php/1731-znamy-laureatow-konkursu-ksiazki-naszych-marzen)

Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie otrzymała dyplom i kalendarz od Ministra Edukacji Narodowej.

Zachęcamy do obejrzenia filmu i zapoznania się z listą książek.

Joanna Wiaksa

nauczyciel bibliotekarz SP4