CodeWeek  w naszej szkole

Program CodeWeek Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbył się w tym roku w dniach 15 – 23 października już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Program ma pokazać, że kodowanie nie jest zarezerwowane dla wybranych i każdy może się go nauczyć.

Uczniowie klas IV-VI naszej szkoły także dołączyli do obchodów święta programowania. Klasy IV-te przekonały się, że programować można wszędzie i nie jest do tego potrzebny komputer. Piąte klasy na zajęciach komputerowych programowały w Logomocji  figury geometryczne, natomiast klasy szóste uczyły się, jak kodować liczby za pomocą pasków, co było wprowadzeniem do dwójkowego systemu liczbowego.

Jedna z klas miała okazję po raz pierwszy wziąć udział w bezpłatnym wykładzie   on-line „Zaprogramuj się na dobrą zabawę”. Podczas zajęć pokazano, w jaki sposób można rozpocząć swoją przygodę z programowaniem bez użycia sprzętu. Uczniowie klasy Vd zostali zaangażowani przez osobę prowadzącą w cykl zabaw logicznych. Wykład, prowadzony przez specjalistkę z warszawskiej uczelni bardzo podobał się uczniom tej klasy.

n-lka zajęć komputerowych

Anna Ogonowska