UCZNIOWIE KL. III C W MBP W ZAMBROWIE

W czwartek 18 maja 2017 r. uczniowie kl. III C wybrali się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie – oddział dla dzieci. Tam czekały już na nas panie bibliotekarki: p. Barbara Myszko i p. Maria Ferenc.

„Z biegiem Wisły – wycieczka po Krakowie” – tak brzmiał temat zajęć przygotowanych dla nas przez panie. Na początku dzieci zostały zapoznane z legendami  dotyczącymi miasta Kraków: „Zaczarowane gołębie”, „Lajkonik”, „O smoku wawelskim”. Następnie zaś na podstawie zdobytych informacji wspólnie rozwiązywały krzyżówkę o haśle KRAKÓW. Wszystkim podobała się zabawa logorytmiczna „Smok”, jak również zagadki dotyczące pozyskanych wiadomości: Dzwon Zygmunta, Sukiennice, Barbakan, itp.

Panie pracujące w bibliotece zapoznały dzieci z książką Bogusława Michalca i Katarzyny Małkowskiej pt. „Kraków, smok i my”. W tym tekście znaleźliśmy naprawdę wiele nieznanych nam dotąd informacji o naszej pierwszej stolicy Polski. Dzieci miały również okazję do swobodnych wypowiedzi na temat Krakowa oraz do podzielenia się z grupą własnymi doświadczeniami związanymi z tym miastem.

Najważniejszym elementem wycieczki była możliwość samodzielnego „myszkowania” po zbiorach zagadek, wejrzenie w świat komiksów oraz wcielenie się w rolę bibliotekarza. Niektórzy uczniowie zapisani do biblioteki wypożyczyli do domu nawet po kilka książek.

Dziękujemy pracownikom MBP za ciepłe przyjęcie i mile spędzony razem czas. Jednogłośnie postanowiliśmy, że jeszcze w tym roku szkolnym koniecznie tu powrócimy.

Uczniowie kl. III C

Wychowawca: Aneta Komiażyk