Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Historia tej sympatycznej zabawki wiąże się z postacią Teodora Roosevelta. Podczas polowania jeden z jego towarzyszy postrzelił niedźwiadka. Gdy prezydent zobaczył przestraszone zwierzątko, kazał je wypuścić. Informacja o tym wydarzeniu została opublikowana w gazecie. Producenci zabawek szybko podchwycili historię i tak w 1902 roku powstał pierwszy pluszowy miś. Do dziś jest on ulubioną zabawką dzieci. Chyba każdy miał lub ma swojego ulubionego misia. Jego popularność wykorzystali też pisarze oraz producenci filmów.

Uczniowie klasy II f postanowili uczcić to sympatyczne święto. W tym dniu w ławkach szkolnych oprócz dzieci zasiadły przyniesione z domu misie. Uczniowie dowiedzieli się komu zawdzięczają pojawienie się tej pluszowej zabawki. Poznali najsłynniejsze na świecie niedźwiadki. Rozpoznawali bajki, w których misie są głównymi bohaterami. Na zajęciach gościli więc: Kubuś Puchatek, Paddington, Uszatek, Kolargol, Gumisie i wiele innych. Dzieci nie rozstawały się ze swoimi pluszakami. Chętnie wykonywały zadania z nimi związane. Wykonały portrety niedźwiadków i śpiewały piosenki z bajek o misiach.

To był udany dzień. Z pewnością na długo zostanie w pamięci naszych wychowanków.

Dorota Strenkowska