Rodzice czytają dzieciom

21 października uczniowie klasy II f gościli jedną z mam –panią Małgorzatę Pieńkowską. Było to już kolejne spotkanie z książką, które odbywają się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Za każdym razem dzieci z zainteresowaniem słuchają czytanych przez rodziców opowiadań. Tak było i tym razem. Opowieść o przygodach Klaudii, Arka i psa Fiorda, którym na drodze do odnalezienia pereł nie stanie ani zielona parówka ani atak kretów, bardzo spodobała się naszym wychowankom. Przygody bohaterów wywoływały uśmiech na twarzach dzieci. Uczniowie chcieli poznać kolejne perypetie zabawnej rodzinki.

Czas spędzony wspólnie przy lekturze książeczki mijał nieubłaganie. Wrażenia pozostaną jednak na długo we wspomnieniach dzieci. Jesteśmy pewni, że zaowocują częstszym kontaktem z książkami – i tymi z domowej półki, i tymi z biblioteki szkolnej.

Warto dodać, że książka, która tak bardzo podobała się dzieciom (A. Stelmaszyk „Fiord i zaginiony naszyjnik”) pochodzi ze zbiorów biblioteki szkolnej i została zakupiona za pieniądze pozyskane dzięki udziałowi naszej szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa.

Dorota Strenkowska