MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

   

XVI Zambrowski  Konkurs Ortograficzny rozstrzygnięty

 

 
 

 

„Dobrze pisać, to znaczy

   czynić myśl widzialną.”

                       Ambrose Bierce

Czy uczenie się ortografii jest tylko uciążliwym obowiązkiem, czy może być również przyjemnością? Na to pytanie mogą nam odpowiedzieć uczestnicy XVI Zambrowskiego Konkursu Ortograficznego.

Konkurs ma na celu aktywizowanie środowiska szkolnego na rzecz pracy z uczniem zdolnym poprzez kształtowanie kompetencji ortograficznych u uczniów klas I-III zambrowskich szkół.

19 maja Szkoła Podstawowa nr 4 w Zambrowie gościła 18 reprezentantów szkół podstawowych naszego miasta. Byli to uczniowie klas II i III. Do napisania mieli  test złożony z dyktanda – tekstu z lukami, krzyżówki ortograficznej oraz zadań sprawdzających znajomość zasad pisowni. O tytuł  „Mistrza ortografii” stanęli najlepsi uczniowie wyłonieni w trakcie szkolnych konkursów w ich macierzystych szkołach.
Wiedza drugo- i trzecioklasistów, jaką mogli się pochwalić, pisząc naszpikowany trudnościami test dowiodła, że są to uczniowie pasjonujący się ortografią. Dla wielu z nich nie istnieją wręcz bariery z nią związane. Z tylko im znaną łatwością pisali wyrazy: Jerzyk, jeżyk czy jeżyny, jarzyny.

Gratulujemy wszystkim piszącym tak rozleglej wiedzy i umiejętności.

A oto  tegoroczni  zwycięzcy.

Z testami dla uczniów klas II najlepiej poradzili sobie:

I miejsce – Hubert Gawkowski -  SP 5

II  miejsce  -  Konrad Olgierd Skoczyń – SP 3

                     Agata Zaręba – SP 5

III miejsce  - Magdalena Bobryk – SP 4

Wśród trzecioklasistów najlepszymi okazali się:

I miejsce – Igor Nowojczyk – SP 5

II miejsce – Artur Lubak – SP 3

                   Ignacy Świerżewski – SP 4

III miejsce-  Julia Kalinowska – SP 5

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy nagrody zakupione z funduszu Rady Rodziców w postaci książek, które  wręczyła w-ce dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 pani Aldona Wiśniewska. Na koniec pani dyrektor pogratulowała laureatom sukcesu i zaprosiła wszystkich do udziału w XVII Zambrowskim Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się za rok. 

Organizatorzy