MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

   

Majowe święta w SP 4

 

 
 

W ostatnich dniach nasza szkoła obchodziła Dzień Flagi oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nauczyciele wraz z uczniami zaangażowali się w przygotowanie dekoracji świątecznych. Stanowiły je głównie plakaty, książki, dekoracje drzwi do poszczególnych klas oraz prezentacje multimedialne upamiętniające wydarzenie, jakim było uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz flagi narodowej. Część prac dzieci wykonały na zajęciach plastycznych, część zaś w domu wspólnie z rodzicami.  Następnie cała społeczność szkolna zintegrowała się podczas dekorowania budynku. Celem głównym tych działań było poszukiwanie nowych, interesujących i absorbujących całą społeczność szkolną form przeżywania świąt narodowych. Chodziło również o kształtowanie przywiązania do barw narodowych oraz symboli narodowych.   

W ramach tych uroczystości zorganizowaliśmy również apel z okazji Święta 3 Maja. Uczniowie zaprezentowali piękną część artystyczną, która przybliżyła zebranym to historyczne, ważne dla Polski wydarzenie. Apel był też dobrą okazją do podsumowania naszych konkursów.  Wyróżnione klasy oraz uczniowie otrzymali dyplomy. 

Piątek 28 kwietnia był Szkolnym Dniem Barw Narodowych. Cała społeczność szkoły – zarówno uczniowie, jak i nauczyciele ubrali się w kolorach widniejących na naszej fladze. Wszyscy chętni mieli możliwość tworzenia dużej flagi poprzez przyklejenie czerwonych serduszek na przygotowanej przez organizatorów białej kartce. Na hali gimnastycznej udało się również utworzyć flagę z ubranych w barwy narodowe dzieci.

Cieszymy się, że udało nam się zaangażować do udziału w obchodach majowych świąt całą społeczność szkoły. Wierzymy, że w ten sposób kształtujemy wśród wychowanków przywiązanie do naszej Ojczyzny.

Dorota Strenkowska

Marlena Kraszewska