MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

   

„Pan Kuleczka” w klasie II f

 

 
 

9 grudnia uczniowie klasy II f gościli na zajęciach mamę Sebastiana – panią Joannę Michalak. Było to kolejne spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom”. Pani Joasia przeczytała książkę pt. „Pan Kuleczka”. Uczniowie wysłuchali kilku ciekawych i zabawnych opowiadań.

Dzieci przekonał się, że pan Kuleczka to idealny dorosły. Jego podopiecznymi są kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk – Bzyk. W domu pana Kuleczki nigdy nie jest nudno. Gospodarz jest tolerancyjny, ale jednocześnie uczy poszanowania reguł. Każda przygoda dobrze się kończy. Świat przedstawiony w krótkich opowiadaniach jest pełen ciepła, życzliwości i optymizmu.

Uczniowie z zainteresowanie słuchali, jakie  przygody spotykały bohaterów książki. Z pewnością będą chcieli poznać inne perypetie pana Kuleczki i jego niesfornej gromadki. Mam nadzieję, że zaowocuje to częstszym odwiedzaniem biblioteki szkolnej. Na pożegnanie dzieci zaśpiewały gościowi piosenkę oraz ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z rodzicami. Z pewności poznamy jeszcze wielu ciekawych bohaterów  i ich przygody.

Dorota Strenkowska