Nasz projekt znów w gronie najlepszych

Nowe Europejskie Odznaki Jakości

Krajowa Odznaka Jakości przyznana projektowi "WALL"

Kolejny raz w gronie
najlepszych w Europie

"Europejski Krąg"

BLOG
JĘZYKOWY

Europejskie
Odznaki Jakości

„Czwórka”
nie schodzi z podium

Najlepsi w Europie

Dwa nasze projekty
w gronie najlepszych
w Europie

Najlepsi z najlepszych

BLOG Klubu
"Europejski Krąg"

"Roots in Music, Growth for a Future Together"
(1.09.2010 -  30.06.2012)

BLOG   Nasze spotkania
z Europą

BLOG "Tell me, tell me"

BLOG  ,,Me and My World"

BLOG "Knock, Knock,
who's there?

"Podróże w czasie
i przestrzeni"

(09. 2007 - 06. 2009)

PROJEKTY - DUMA NASZEJ SZKOŁY

Miniony rok szkolny okazał się wyjątkowo pomyślny dla szkoły w zakresie współpracy międzynarodowej. Dwa nasze projekty eTwinning:  „LYPS – Let Your Passion Shine” i „Me and My World” zostały finalistami europejskiego konkursu eTwinning Prizes 2014. Pierwszy z nich („LYPS”) zdobył nie tylko I miejsce w kategorii wiekowej 4-11 lat, ale dodatkowo międzynarodowa komisja przyznała mu tytuł najlepszego projektu Europy roku 2014. W nagrodę laureaci zostali zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród do Brukseli w dniach 7-10 kwietnia 2014 roku. Nasza delegacja liczyła aż 10 osób.

W czerwcu 2014 szkoła po raz kolejny została wyróżniona. Projekt eTwinning „WILL, Wonderful Ideas for Learning Languages” uzyskał pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Nasz Projekt eTwinning 2014” w kategorii szkół podstawowych. Informacje o projekcie dostępne są w książce „Zwycięskie projekty w konkursach programu eTwinning – 2014".

O naszym projekcie (WILL) wspominają również „Podlaskie Wieści Oświatowe” (wydanie sierpniowe).

Z kolei w październiku 2014 r. projekty „WILL, Wonderful Ides for Learning Languages” i „Knock, Knock, who´s there?” otrzymały prestiżowe Europejskie Odznaki Jakości.  Oznacza to, że praca nauczycieli zaangażowanych w realizację zadań, praca uczniów i naszej szkoły została oceniona jako reprezentująca najwyższy europejski poziom.

W tym roku szkolnym uczniowie mogą uczestniczyć w kolejnych dwóch projektach eTwinning.  „WALL, Wizards at Language Learning” to projekt językowy realizowany przez Barbarę Głuszcz (założyciel projektu), Dorotę Zimacką i Agatę Czarniakowską oraz klub „Europejski Krąg”, którego członkami są uczniowie z klas: IV a, IV d, V b, VI b i VI c. Z kolei klasa II d pracuje nad zadaniami projektu „Tell me, tell me” pod kierunkiem Urszuli Rzodkiewicz.

Nasza szkoła swoją przygodę z europejskim programem eTwinning rozpoczęła w 2009 roku. W okresie od września 2009 do czerwca 2014 roku zrealizowała osiem międzynarodowych projektów eTwinning, z czego pięć zostało laureatami ogólnopolskiego konkursu „Nasz Projekt eTwinning” (cztery razy szkoła zajęła pierwsze miejsce, raz trzecie). Wszystkie projekty uhonorowano  również Krajową i Europejską Odznaką Jakości. Projekt "ICT, You & Me" zdobył ponadto drugie miejsce w Europie w konkursie eTwinning European Prizes 2012, zaś projekt „A Visit to Storkland” został finalistą europejskiego konkursu „eLearning Awards 2010”.

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Barbary Głuszcz współpracują też ze swoimi rówieśnikami z Japonii (wymiana listów, życzeń świątecznych, upominków, wspólne projekty międzynarodowe, np. „Travelling Mascots”, „Flat Stanley”, „Virtual Classroom”), dzięki czemu mają okazję poznać kulturę tak odległego i egzotycznego dla nich kraju.