EUROPEJSKIE ODZNAKI JAKOŚCI

Dnia 31 października 2014 dwa projekty naszej szkoły uhonorowano prestiżowymi Europejskimi Odznakami Jakości. Pierwszym z wyróżnionych projektów jest „WILL, Wonderful Ideas for Learning Languages” zrealizowany przez Barbarę Głuszcz (autorkę i koordynatorkę projektu) i Dorotę Zimacką  wraz z uczniami z klas: IV b, V b, V c, VI c i VI d.  W drugim nagrodzonym projekcie („Knock, Knock, who’s there”) koordynowanym przez Urszulę Rzodkiewicz, uczestniczyła klasa I d. Głównym celem obu projektów było propagowanie nauki języka angielskiego przy użyciu nowoczesnych technologii.

Europejska Odznaka Jakości jest drugim poziomem odznaczenia i przyznawana jest przez Centralne Biuro Programu eTwinning w Brukseli tym nauczycielom, którzy otrzymali wcześniej Krajowe Odznaki Jakości  za realizację swojego projektu, a ich projekt prezentuje oryginalne i nowatorskie w skali europejskiej działania w dziedzinie współpracy międzynarodowej.

Nadmienić trzeba, że dla projektu „WILL, Wonderful Ideas for Learning Languages” to już kolejne wyróżnienie. W czerwcu projekt zdobył pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych w ogólnopolskim konkursie „Nasz Projekt eTwinning 2014”, przeprowadzonym pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Administracji i Cyfryzacji oraz Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych działającego pod patronatem Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Tym samym, szkoła wzbogaciła się o piąty już tytuł laureata tego krajowego konkursu.