Klub Europejski Krąg

Klub Europejski Krąg powstał w roku 2007. Jego głównym celem jest realizacja międzynarodowych projektów edukacyjnych. Uczniowie podczas wspólnej pracy w partnerstwach międzynarodowych doskonalą swoje umiejętności językowe, uczą się języka w użyciu oraz poznają najnowsze osiągnięcia techniki, realizując w ten sposób swój podstawowy cel – rozwijanie kompetencji technicznych, językowych oraz interkulturowych w naturalny i niewymuszony sposób. Jest to niezbędne podczas wirtualnej komunikacji z obcojęzycznym partnerem. Uczą się także odpowiedzialności za własną pracę i podjęte zobowiązania. Uczestnictwo w międzynarodowych projektach pozwala im nie tylko zaistnieć w kulturze globalnej, poznawać odległe kraje, ale jednocześnie promować swoje rodzinne miasto, kraj i jego dorobek kulturowy.

Zajęcia klubu prowadzone są przez Barbarę Głuszcz i  Dorotę Zimacką. W trakcie cotygodniowych spotkań uczniowie realizują bieżące zadania projektowe, poznają nowoczesne narzędzia i programy internetowe, za pomocą których wykonują interaktywne plakaty i multimedialne prezentacje, tworzą gry i quizy online oraz uczestniczą w wideo konferencjach. Do współpracy z partnerami wykorzystywana jest przede wszystkim TwinSpace, bezpieczna platforma programu eTwinning z licznymi narzędziami, niezbędnymi do skutecznej komunikacji oraz publikacji wypracowanych materiałów.

W okresie od września 2007 do czerwca 2014 roku członkowie klubu zrealizowali: dwa projekty Comenius oraz sześć projektów eTwinning, z czego pięć zostało laureatami ogólnopolskiego konkursu „Nasz Projekt eTwinning” (cztery razy szkoła zajęła pierwsze miejsce, raz trzecie). Wszystkie projekty uhonorowano również Krajową i Europejską Odznakę Jakości. Dodatkowo projekt „LYPS, Let Your Passion Shine” zdobył tytuł najlepszego projektu Europy w międzynarodowym konkursie „European eTwinning Prizes 2014”. Z kolei projektowi "ICT, You & Me" przyznano drugie miejsce w Europie w konkursie „European eTwinning Prizes 2012”, zaś projekt „A Visit to Storkland” został finalistą europejskiego konkursu „eLearning Awards 2010”.

Barbara Głuszcz

PREZENTACJA KLUBU