MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna
  GROMADA ZUCHOWA "LEŚNE SKRZATY"  
 

Gromada Zuchowa została utworzona 13 II 2008 r. Do ,,Leśnych Skrzatów” należą dziewczęta i chłopcy z kl. I-III. Pierwszą Obietnicę Zuchową przygotowaną przez 44 ZDH ,,Oaza Spokoju” zuchy złożyły 27 III 2009 roku. Niedługo po tym zakończył się okres próbny i 22 kwietnia 2009r. oficjalnie nadano numer 4.

Pierwszym wyzwaniem naszej gromady był udział w III Wiosennym Zlocie  ,,Przed Palmową Niedzielą” w Drozdowie. Zuchy biorą udział w imprezach hufcowych (harcerskie zloty do Drozdowa, Rosochatego Kościelnego, Czyżewa), w akcjach harcerskich (Harcerskie Zaduszki, Betlejemskie Światło Pokoju, Dzień Myśli Braterskiej) oraz w uroczystościach patriotyczno – religijnych (m.in. Święto Niepodległości, Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja).

Najbardziej znaczący był Zambrowski Zlot Przyjaźni ,,Przyjaźń to największy dar ”, którego byliśmy współorganizatorami. Gościliśmy zaprzyjaźnione gromady zuchowe i drużyny harcerskie m.in. z terenu Hufca Nadnarwiańskiego. W maju 2010 r. podczas V Jubileuszowego  Zlotu Przyjaźni mieliśmy okazję zaprezentować umiejętności artystyczne dzieciom z Miejskiego Przedszkola nr 1. Zapraszając co roku przedszkolaki na obchody Dnia Myśli Braterskiej zachęcamy młodsze koleżanki i kolegów do zainteresowania się działalnością gromady zuchowej.

W wakacje 2009 r. byliśmy po raz pierwszy na kolonii zuchowo – harcerskiej w Rydzewie nad Jeziorem Niegocin. Dzieciaki po raz pierwszy wyjechały bez rodziców. Gry, zabawy, wycieczki – do Kętrzyna, Świętej Lipki i Gierłoży oraz plażowanie – rowerki, żaglówki i kajaki to jest to, co wszyscy uwielbiają podczas wypoczynku.

Bardzo aktywnie uczestniczymy w życiu szkoły. Bierzemy udział w szkolnych uroczystościach, jak również jesteśmy organizatorami wielu imprez dla uczniów. Przygotowaliśmy choinkę noworoczną dla dzieci ze świetlicy profilaktyczno – wychowawczej - ,,Bal u Ambasadora Przyjaźni”. Włączyliśmy się do akcji ,,Książka dla dzieci i nie tylko …”, wzbogacając zbiory bibliotek na terenie naszego miasta. Chętnie wspomagamy innych. Zbieraliśmy pieniądze na rzecz dzieci w Haiti. Zorganizowaliśmy kiermasz ozdób choinkowych pod hasłem ,,Dobro powraca”, z którego dochód został przeznaczony na pomoc dzieciom, których rodziny znalazły się w trudnej sytuacji materialnej.

Podczas ferii, w styczniu 2010 r. w środku mroźnej zimy czekała na nas ,, Zimowa Przygoda”, czyli zimowisko zuchowo – harcerskie w Ciechanowcu.      

W 2010 r., ramach akcji ,,100 dębów na stulecie harcerstwa”, przy ulicy Strzelniczej w Zambrowie posadziliśmy nasz zuchowo – harcerski dąb ,,Zawisza”.

Latem 2010 r. byliśmy w Gdańsku, na kolonii zuchowo – harcerskiej. Tym razem więcej czasu poświęcaliśmy na wypoczynek, rekreację i zwiedzanie Trójmiasta.

We wrześniu 2010 r., po raz pierwszy zuchy z gromady zostali pasowani na harcerzy otrzymując w miejsce znaczka zuchowego, lilijkę.

          W lipcu 2011 r. pojechaliśmy do Rydzewa k/Giżycka nad Jeziorem Niegocin. Obóz letni był podsumowaniem całorocznej pracy ,,Leśnych Skrzatów”.   

           Rok  harcerski 2012/2013 w drużynach rozpoczyna realizację zadań związanych ze zdobywaniem „Odznaki na stulecie harcerstwa łomżyńskiego”.

          Rok 2013 jest wyjątkowy także dla naszej gromady. Szkoła kończy 50 lat, a nasza gromada – działa od 5 lat.

 

phm. Elżbieta Glińska (drużynowa 4 Zambrowskiej

 Gromady Zuchowej ,,Leśne Skrzaty”

 

 

 

 

 

 
 
   

 
   
 

   

 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 
,,Leśne Skrzaty” na zlocie w Rosochatem Kościelnem
Z KRAKOWA W TATRY
Dzień Myśli Braterskiej 2015r.
ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ
OD PRZEDSZKOLAKA KOCHAM POLSKĘ
4 ZGZ ,,Leśne Skrzaty” na zlocie w Rosochatem Kościelnem
96. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W ZAMBROWIE
75. rocznica bitwy o Zambrów

ROK SZKOLNY 2013/2014

„LEŚNE SKRZATY” NA OBOZIE „ŚWIĘTOKRZYSKIE ROZMAITOŚCI”.
Uroczystości 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
74. rocznica Zbrodni Katyńskiej
ZUCHY NA ZLOCIE ,,PRZED PALMOWĄ NIEDZIELĄ” W DROZDOWIE
Dzień Myśli Braterskiej
"Leśne Skrzaty" w Rosochatem Kościelnym
Zuchy na uroczystościach 100-lecia Harcerstwa
Jan Paweł II - Papież dialogu
Morza szum, ptaków śpiew...