MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

  CHÓR "WIOLINKI"  
 

W roku szkolnym 1964/1965 chór uzyskał wyróżnienie w konkurencji zespołów muzycznych i chórów, reprezentował powiat zambrowski na eliminacjach wojewódzkich w Łomży. W 1966 r. zespół chóralno – muzyczny prowadziła Maria Kunikowska, która w „Księdze pamiątkowej” napisała „Chór stał się oczkiem w głowie dyrektora szkoły Pana Chmielwskiego”.

22 V 1971 r. chór szkolny i zespół muzyczny zajął I miejsce na rejonowym przeglądzie i w ten sposób zakwalifikował się do Białegostoku. Kierownikiem chóru i zespołu był Mieczysław Brysacz.

      W roku szkolnym 1998/1999 w kronice szkoły znalazło się specjalne podziękowanie Robertowi Kuleszy uczniowi kasy VIII B „za wirtuozowskie prezentacje utworów muzycznych w czasie uroczystości  szkolnych”.

Szkolny chór pod kierunkiem Katarzyny Chojnowskiej rozpoczął działalność w 1997 roku. Pierwsze kroki stawiał na „szkolnych deskach" przygotowując oprawę muzyczną do uroczystości szkolnych. Obecnie występuje również poza szkołą. Bierze udział w konkursach, przeglądach chórów, festiwalach. Jest atrakcją Obchodów Dni Zambrowa. Swoimi występami, repertuarem i image zdobywa wiele nagród i wyróżnień.

W roku 2001 odbył się I Festiwal Piosenki Świątecznej, którego inicjatorem była opiekunka chóru - Katarzyna Chojnowska. Od tamtej pory Festiwal odbywa się, co roku. Jest bardzo ważnym przeżyciem dla uczestników. Dostarcza też niezapomnianych wrażeń publiczności.

        W 2001 r. ogłoszono konkurs na nazwę chóru. Było wiele ciekawych propozycji. Większością głosów wybrano nazwę „Wiolinki".

Co roku do chóralnej społeczności przybywają nowe twarze, lecz są ciężkie chwile, kiedy to chórzystki z klas szóstych muszą opuścić mury szkoły podstawowej i rozpocząć swoją karierę wokalną w gimnazjum.

Wspólnie z zespołem wokalnym „Iskierki" oraz nauczycielami szkoły, „Wiolinki" nagrały płytę pt. Boże Narodzenie z „Czwórką".

Przez kolejne lata chórem kierowali: Maria Kunikowska, Mieczysław Brysacz, Andrzej Knapkiewicz, Zbigniew Kulesza, Katarzyna Nita- Murawska.

Katarzyna Nita-Murawska (Chojnowska),

(nauczycielka muzyki)

 

 

 

 

 

GALERIA

 

Posłuchaj:

"Matulu moja"                
"Kędykolwiek..."              
"Kołysanka"                   
"Wiosna idzie"