MEiN    KO-Białystok    CEN-Białystok     ODN-Łomża      OKE-Łomża     CKE-Warszawa  

 

    Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS Pionowe menu - Menu w CSS - Kurs CSS
  • Strona główna

 

 

Klub Młodego Odkrywcy
"Exodus"

 
   

Klub Młodego Odkrywcy "Exodus" został założony w marcu 2011 roku przez uczennicę klasy V C Aleksandrę Gosk, która zarejestrowała nasz klub na stronie internetowej Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Obecnie jesteśmy jedną z 1000 placówek realizujących cele ogólnopolskiego projektu koordynowanego przez CNK. Pod opieką nauczycielki przyrody p. Lidii Grad, KMO "Exodus"  rozpoczął swoją właściwą działalność  w roku szkolnym 2011/2012 od cotygodniowych spotkań, podczas których zajął się odkrywaniem tajemnic przyrody.

Klubowiczami są uczniowie klas IV-VI, którzy chcą rozwijać swoje pasje naukowe. W ramach zajęć przygotowują różnorodne doświadczenia, prowadzą prace badawcze, pracują z mapą i materiałem źródłowym, obserwują i poszukują ciekawych rozwiązań. Chętnie uczestniczą w konkursach i pokazach, podczas których mogą zaprezentować swoje umiejętności oraz zachęcić innych do pogłębiania wiedzy przyrodniczej.

Od początku swojej działalności członkowie klubu uczestniczyli w wielu wydarzeniach na skalę ogólnopolską, regionalną, miejską i szkolną. Klub Młodego Odkrywcy "Exodus" jest trzykrotnym zwycięzcą konkursu "KMO na Pikniku Naukowym". Podczas wielkiego święta nauki, czyli 16, 17 i 18 Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik (największej imprezie plenerowej w Europie) prezentowaliśmy w Warszawie przygotowane przez siebie eksperymenty i zachęcaliśmy tysiące zwiedzających do ich samodzielnego  wykonywania. W czasie Festiwalu Młodych Naukowców "E(x)plory" w CNK, w Warszawie dwie klubowiczki pracowały w laboratorium chemicznym - produkując mydło i w laboratorium biologicznym - izolując DNA.

Do tradycji działalności klubu weszło przygotowywanie atrakcyjnego zestawu doświadczeń i eksperymentów na festiwale naukowe. Uczestniczyliśmy w I Regionalnym Festiwalu Naukowym w Huszlewie, zorganizowaliśmy Szkolny Festiwal Nauki dla uczniów klas IV- VI zambrowskich szkół podstawowych i Mini Festiwal Nauki dla sześciolatków z Przedszkola nr 1 i Przedszkola nr 6.
Atrakcją zajęć klubowych są spotkania z ciekawymi ludźmi nauki. Gościliśmy geografa-speleologa, astronomów Cyfrowego Planetarium Objazdowego Astropark oraz animatorów CNK z wystawą "Kopernik na kółkach". 

Nie jesteśmy również obojętni na potrzeby innych dzieci, szczególnie z terenów zagrożonych wojnami i chorobami. Współpracujemy z UNICEF Polska przy projekcie "Wszystkie Kolory Świata. W ramach zajęć klubu, projektujemy i szyjemy lalki, które sprzedajemy podczas aukcji, a pieniądze przeznaczamy na pomoc dzieciom w Afryce.

Zajęcia Klubu Młodego Odkrywcy to nauka przez zabawę.

Lidia Grad

(opiekun KMO "Exodus")

 

 

 

 

 

 

 
   
   
   

 

 
„Exodus” z SP 4 znany w Polsce
Czwórka zaangażowana w pomoc na rzecz dzieci w Mali
„MALI uczniowie idą do szkoły” - podsumowanie akcji
Klub Młodego Odkrywcy „Exodus” w Centrum Nauki Kopernik  14 X 2015r.
EXODUS na II Regionalnym Festiwalu KMO
III EDYCJA PROJEKTU ,,WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”
Niecodzienne spotkanie… 
KMO „Exodus” na 18. PIKNIKU  NAUKOWYM  POLSKIEGO RADIA I CENTRUM NAUKI KOPERNIK w WARSZAWIE
Cyfrowe Planetarium Objazdowe Astropark
REGULAMIN I Wschodniego Festiwalu KMO „POZNAJMY SIĘ"
„Wszystkie Kolory Świata” – wykonane przez uczniów lalki uratują życie dzieciom w Czadzie.
Klub Młodego Odkrywcy „Exodus” działający przy Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie po raz drugi zwycięzcą w konkursie „KMO na 17. PIKNIKU NAUKOWYM”!!!
Spotkanie ze speleologiem
Klub Młodego Odkrywcy „Exodus”  laureatem konkursu „KMO na 16 Pikniku  Naukowym”