SPOTKANIE AUTORSKIE Z PAWŁEM WAKUŁĄ

W dniu 29. 05.2017r.w Miejskiej Bibliotece Oddziale dla Dzieci odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą - autorem książek dla dzieci, ilustratorem. W spotkaniu udział wzięli uczniowie trzech zambrowskich podstawówek oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Porytem Jabłoń i członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zambrowie.

Paweł Wakuła jest absolwentem malarstwa i pedagogiki. Od lat związany jest z tygodnikiem "Angora" oraz popularnym dodatkiem dla dzieci - "Angorka". W 2007 r. zbiór opowiadań "Co w trawie piszczy" został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Podczas spotkania Paweł Wakuła mówi : "Długo sobie rysowałem i w pewnym momencie swojego życia przyszedł mi pomysł, że może coś napiszę. Chciałem wam o tym dzisiaj opowiedzieć, porysować, a także zachęcić do czytania książek. Moją pierwszą książką, którą napisałem dla moich dzieci był zbiór opowieści "Co w trawie piszczy". Opowiada ona o miejscu, w którym mieszkam, a mieszkam w małej miejscowości pod Łodzią".

Warto dodać, że w czasie dzisiejszego spotkania Paweł Wakuła zaprezentował również własne ilustracje. Dzieci miały okazję zobaczyć na żywo jak powstają niektóre obrazki do książek.

Uczniowie mogli też zakupić książki Pawła Wakuły wraz z autografem.

M. Spiegel